هک سیستم انتخاباتی آمریکا تایید شد

دسته: امنیت
بدون دیدگاه
دوشنبه - 25 سپتامبر 2017


وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا، حمله هکرهای روسی به سیستم رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را در ۲۱ ایالت این کشور تایید کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا که درنهایت دونالد ترامپ برنده آن شد، گمانه‌زنی‌ها و شک و شبهه‌هایی درباره حمله هکرهای روسی به سیستم رای‌گیری انتخابات در این کشور ایجاد شد. این هکرهای روسی که گفته می‌شود دولت روسیه از آنها حمایت می کرده است، به ایجاد اختلال در روند رای گیری انتخابات سال گذشته اقدام کرده بودند.

به گفته مقامات امنیتی این کشور، این بدان معنا نیست که نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تغییر کرده و یا دستکاری شده‌است. ضمنا اطلاعات ارائه ‌شده هرگونه سرقت اطلاعات یا نصب بدافزار از سوی هکرها را روی سیستم‌های انتخاباتی رد می‌کند.

جانت مانفرا، معاون وزیر امور خارجه‌ آمریکا در حوزه‌ امنیت سایبری و ارتباطات، طی جلسه‌‌ای با اعضای کمیته‌ جاسوسی سنای آمریکا اعلام کرد شبکه‌ سیستم انتخابات سال گذشته آمریکا در ۲۱ ایالت توسط هکرهای روسی مورد حمایت دولت این کشور، مورد حمله قرار گرفته بوده‌است.

وزارت امنیت داخلی کشور آمریکا این حمله را تایید کرد، اما از ذکر نام دقیق ایالت‌های مورد نظر طفره رفته است. روسیه پیش از این، تمامی این اتهامات مداخله جویانه و جاسوسی را رد کرده‌بود.

البته تماس‌های برقرار شده با شماری از مقامات اجرایی در زمینه‌ انتخابات، نام ایالت‌هایی را که مورد حمله قرار گرفته‌اند، مشخص کرده‌است. ایالت‌های آلاباما، کلورادو، فلوریدا، مینسوتا، تگزاس و واشنگتن ازجمله ایالاتی بودند که اعلام کردند مورد هجوم و حملات سایبری هکرهای روسی قرار گرفتند که البته به گفته آنها، این حملات موفقیت‌آمیز نبوده‌است. ایالت‌های آریزونا و ایلینوی هم تایید کرده‌بودند که سال گذشته، هدف این هکرها واقع شده‌بودند.

گزارش‌ها و پیگیری‌هایی که نزدیک به یک سال به طول انجامید، گمانه‌زنی‌ها درباره حملات هکرهای روسی در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تایید کرد و موجب شد مقامات مسئول برای ارتقای سیستم امنیتی انتخابات در سال‌های آینده بیشتر آماده شوند.
نوشته شده توسط:admin - 8510 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵
برچسب ها: